Kako potekajo razgovori za delo spletne prog.?

Po parih letih "one-man-banda" me počasi vleče, da bi si mogoče naše redno zaposlitev. Malo gledam razpise in se mi zdi čudno, da jih je toliko ponovljenih - torej delodajalec ni našel primernega kandidata. Za spletnega programerja po večini želijo poznavanje php, mysql, javascript/jquery pa poznavanje kakšnega PHP frameworka je tudi dobrodošlo (pa recimo še bootstrapa). Sam mislim, da je verjetno kar nekaj kandidatov, ki te pogoje kolikor toliko izpolnjuje pa očitno le niso dovolj dobri za podjetje ali kako? Zanimajo me mnenja in izkušnje tako tistih, ki se prijavljate na delo kot tudi delodajalcev. Recimo, če pogledam samo nekaj nedavnih razpisov, če se ne motim. Si-shell je razpis ponovil (sicer so iskali sistemskega administratorja pa vseeno), novisplet se mi zdi, da tudi kar ponavlja razpise, pa baje ponujajo solidno plačo. A res toliko zahtevajo al kako je s tem?

Hvaležen bi vam bil za kakršnakoli mnenja, izkušnje in komentarje, da ne bom preveč nerodno izpadel na razgovorih :)

17 odgovorov

@kinki, sicer si lepo povedal in te stvari že vem, ampak me je zanimalo bolj kakšna je situacija pri G-force.

Mogoče mu ni več do freelancenja in bi se rad vstalil.

11

Kot bivši član žabec ekipe lahko potrdim da so res super team, če greš delat tja ne boš dobil samo sodelavcev ampak prijatelje.

Kar se originalnega vprašanja tiče, mislim da boš povsod moral na razgovoru za programerja prej ali slej kej sprogramirat. Naprimer pri žabcu na sem mel prvo razgovor in nato mini projekt. Na intervjuju za moj zdejsnji job v Berlinu sva prvo govorila s CTOjem, nato me je posedel za računalnik ki se s chromecastom poveže s tvejom in so me gledal medem ko sem moral rešit 3 simple naloge PHP, MySQL in JS. Nato so me peljal na kosilo kjer smo se spoznal v mal bolj informal settingu. Naslednji dan so me povabli na drugi dwl kjer sem, spet live, moral sprogramirat en simle MVP v Symfony2. Tko da tuki je blo bolj kot neke ful zahtevne naloge vprasanje da vidjo kako delas, kaj googlas, kako samozavesten si. Pa kljub temu ful folka pogrne na prvem delu (ki je res simple) in se vec na drugem.

Kar se tice pa zakaj zaposlitev namest freelance, lahk tud delim svojo izkusnjo, kar sem pred kratkim sel cez to tranzicijo. Kot one man band programer vecinoma lih ne premikas kakih mej. Nekih ful awesome stvari ne mors za narocnika sam nardit ker so roki pa to. Zame je predvsem prednost delat s folkom iz iste stroke, ti ful razsiri pogled na stvari, ful se naucis, in pa seveda ko neki res awesome nardis mas nekoga ki mu lahk pokazes ki dejansko razume kaj si naredu :D

17

Gogy:
G-force, imam še vprašanje zate da bi lahko še ostali vedeli kaj jih čaka in da bi lahko ocenili ali bi se dalo živeti kot lord kot one-man-band :)

Zakaj razmišljaš o službi namesto da bi delal zase? Kaj ti ne paše v trenutni koži?

Gre namreč za to, da sem za nekatere slišal, da so se odločili za enako potezo.

Pri meni je tako, da bi se nekako rad začel bolj družiti z ljudmi iz svojega področja dela, si pridobil nove izkušnje, nova poznanstva, znanje pa tudi zato, ker mi zadnje čase PPC ne gre več tako dobro. Mogoče bi bil tudi bolj produktiven, čeprav to ni poglavitni razlog, ker tako ali tako skos nekaj delam :)

2

Tudi jaz sem trenutno na podobnem položaju. Dela imam sicer dovolj (oz. preveč), samo postane čez leta dolgočasno sam nekaj delat. Jaz tudi premišljujem ali redna zaposlitev ali pa najt nekega partnerja / team. Samo zdaj po par mesecih iskanja partnerja / team-a še nisem imel glih neke sreče.

1

Velik od tega dobiš že, če se pridružiš kakemu co-working placu.

1

V našem delu (SV - pomurje) to še ni kaj preveč razširjeno (ja, vem, PTP).
Pa zraven tega tudi ni kaj preveč "staffa" (web dev) v tem delu SLO. :)

1