Razlicni landing pagi za razlicne Ad groupe

Tukaj sem malo neuk, pa ce mi kdo kaksno stvar namigne bi bil ful hvalezen nasveta..

Primer bi lahko bill krema proti bolečinam

Ad Group -> Bolečina v križu -> Landing page za bolečine v križu -> primer.com/landing1
Ad Group -> Bolečina v kolenu -> Landing page za bolečine v kolenu -> primer.com/landing2
Ad Group -> Bolečina pri kolesarjenju -> Landing page za kolesarje -> primer.com/landing3
Ad Group -> Bolečina pri teku Tek -> Landing za tekače -> primer.com/landing 4

ne vem ce sem bil jasen..

Torej sales/landing page optimiziram na nišo/tematiko

Se v praksi to izvaja? To pride lahko po 15-20 landing pageov.

Ce se, preko katere platforme je najenostavneje to narediti..Unbounce recimo?

16 odgovorov

V praksi to izvajajo samo najboljši marketingarji. Ker vzame precej časa in veliko možganske energije. Kajti ves trik je v remarketing listah, ki jih EXCLUDAŠ.

  1. Bolečina v križu
  2. Bolečina v kolenu
  3. Bolečina pri kolesarjenju
  4. Bolečina pri teku Tek

Vse to so predprodajne (presell strani), na katerih obiskovalcu predstaviš problem in težave, ki so povezane s tem problemom: Križ - ne moreš več vrtnariti, delati na vrtu. Koleno - ne moreš več na sprehode z vnuki. Your life is ruined.

Narediš cold Kampanjo 0, ki je bazirana na audiencu - interesi, topici, keywordi... V njej narediš 4 ad groupe za te 4 presell strani. Te 4 presell strani vedno linkaš na rešitev, prodajno stran izdelka. Za presell najbolje deluje osebna izpoved v 1. osebi ednine. Na koncu presella, opisa problema in težav, pa ta oseba predstavi rešitev, ki ji je pomagala... tukaj šele postaviš linke na prodajno stran.

Zakaj tako? Presell je filter - kdor prebere vsebino, ima težavo, kdor spozdi po par sekundah oziroma ne prebere vsebine do določenega dela, nima težav in če nadaljuješ s prikazovanjem oglasov tem osebam, nižaš CTR (oglas ki je že kliknil oziroma oglas za težavo, ki je nima), nižaš Relative CTR, nižaš quality score in posledično višaš CPC.

Trik je sledeč: kdor klikne na oglas Ad groupe 1, a ne prebere presell vsebine, nima problema in ne bo nikoli kupil. Dokaz, da je to res, boš našel v podatkih v Google Analytics.
Vse ljudi, ki pridejo na Presell 1 daš na remarketing listo PROB in na listo ADG1. Vse, ki pridejo preko Ad groupe 2, daš na listo PROB in ADG2. Vse, ki preberejo presell do rešitve oziroma kliknejo na link do prodajne strani, daš na remarketing listo SOLU.

Na cold Kampanji 0 excludaš remarketing listo PROB - excludaš vse, ki so prišli na tvoje presell strani. Da random folku ne prikazuješ več oglasa, ki so ga že kliknili.

Narediš Kampanjo 1, kjer includaš listo PROB, excludaš pa listo SOLU - sepravi boš v tej kampanji prikazoval oglase vsem, ki so že bili na eni od tvojih presell strani, a niso prebrali strani do rešitve oziroma niso kliknili na link in prišli na prodajno stran - ne vedo, kakšno rešitev sploh ponujaš.

Kampanja 1 je reciklaža. Je kopija Kampanje 0, samo targeting je drug - sepravi ima prav tako Ad groupe 1, 2 ,3 4, ki vodijo do presell strani.
Na Ad groupi 1 Kampanje 1 excludaš vse, ki so n listi ADG1. Sepravi oglasov ne prikazuješ več tistim, ki so že kliknili na ta isti oglas. V praksi jim prikazuješ samo še Ad groupo 2, 3, 4, saj teh vsebin še niso obiskali. Na Ad groupi 2 excludaš listo ADG2, in tako za vse ostale grupe.

Kampanja 1 ponavadi ni profitabilna saj ima nižjo konverzijo kot cold Kampanja 0 - a ji lahko seveda nastaviš ustrezen CPC. Vendar ker na Kampanji 0 te neinteresente excludaš, pomeni, da ti na Kampanji 0 CTR ne bo tako hitro padel oziroma bodo oglasi postali evergreen.

Kot vidiš, je zadeva zakomplicirana. Tukaj imaš potem še cookie duration - koliko časa je nekdo na listi in mu ne prikazuješ oglasa, frequency capping - kako pogostokrat lahko vidi oglas, sessions to transaction - kolikokrat v povprečju obišče stran preden kupi, iz česar tudi vidiš, po katerem obisku stvar ni več profitabilna...

Za mene osebno je to ena in edina strategija prodaje. Postaviš in žanješ. Je pa res, da bi mogoče poizkusil v Kampanjo 0 in 1 dati Ad groupe za isti problem, recimo križ, samo presell angle bi spremenil - sepravi imaš 4x isti osnovni problem, samo angle zgodbe je drugačen... Ker če je nekdo kliknil na oglas "Tako sem se rešil bolečin v križu" ima verjetno težave s križem, ne s kolenom - ni smiselno, da mu potem oglašuješ koleno. Raje oglašuj "Če narediš to, te bodo bolečine v križu prikovale na voziček".

30

Kar se orodij za izdelavo funnela tiče, ti ni treba komplicirati. Presell je blog post, brez sidebara - brez izhodnih linkov. Na njem samo trackaš, do kam je nekdo priscrollal oziroma če je kliknil link na prodajno stran.

P.S.: verjel ali ne, link na koncu besedila, v P.S.-ju je kar 4-krat bolje klikan link, kot katerikoli link na strani. Če je vsebina dobro napisana, bodo obiskovalci prebrali vsebino do konca, ne glede, koliko linkov za kliknit jim vmes ponudiš.

12

hvala za wso mika!

1

Wow Mika! Hvala za napisano! Let's go study!!!

1

Torej če je presell so landingi (wordpress, unbounce, leadpages etc.). Ni sidebarjev, menijev, footerja etc.

Prodajna stran je lahko tipski CMS product page s kosarico ali je potrebno narediti spet en ločen payment page, ki je opremljen le s formom za COD in Paypalom? (brez vsega standardnega crapa)

Ce mi lahko podas primer Presell in Sales page bi bilo top.

Mika:
V praksi to izvajajo samo najboljši marketingarji. Ker vzame precej časa in veliko možganske energije. Kajti ves trik je v remarketing listah, ki jih EXCLUDAŠ.

Z drugimi besedami, kar koli drugega je neučinkovito. Zelo dobro napisan, dodal bi edino exit popupe in nabiranje leadov na presell page-u. Sepravi 1 popup za tistega ki takoj odide in 1 za tistega, ki pride vsaj do polovice. Popup jim ponudi recimo ebook "Za vedno se znebite boleči" če ti dajo mail. Osebe iz exit popupa daš na en seznam npr: bounce, osebe iz 2 popupa, ki so vsaj polovico prebrali daš na seznam "leadi" - jih segmentiraš glede na njihov komericalni namen. Seveda imaš autoresponder za pošiljanje obljubljenega materiala in nek drip campaign za naprej.

Popupi in prestrezanje tistih, ki zbežijo je še bolj pomembno na sales pageu (košarici). Tist, ki je do tja pršu je velik vreden in zakaj bi ga retargetal in ponovno plačal klik, če lahko od njega dobiš email in ga po želji reaktiviraš kadar ti zapaše - brezplačno. Te, ki zapustijo košarico/sales page jih uvrstiš na tretji email seznam, npr. sales. Tem potem avtomatično pošlješ ponudbo, da dobijo 10% popusta, če opravijo/zaključijo nakup v naslednjih X urah/dneh. In potem jim lahko še en reminder pošlješ, "Ne zamudite, samo še danes lahko izkoristite popust."

Tole je bistveno bolj simple če imaš zadaj nek program za izdelavo funnela, emailov, ipd s katerim lahko veliko tega kar je napisal že Mika avtomatiziraš.

Če hočeš bit extra zaje*an, lahko recimo retargetaš tiste, ki so odprl katerga od mailov. Seveda se to splača samo če imaš dovolj folka, recimo nekaj 10k emailov.

7

naj se javi Slo performance agencija, ki dela vsaj 50% tega :)

1

Nekaj podobnega: http://optera.si/. Videti je obetavno in po pogovoru z njimi sem imel dober občutek, da vejo kaj delajo - nisem pa še probal - če ne prej, bom probal ko dokončajo magento connector. Na kratko : 360 stopinjsko obdelan in spremljan lead z maksimalno personalizacijo.

@wssrpnc verjetno vsaka, ki je plačana na učinek ;)

ja, ampak si jih 99% ne upa podpisat taksne pogodbe :)