Shopify ali Shopamina

Zanima me ali imate kaj izkušenj s to platformo? Kako je s prevodom v slovenski jezik, ter kako bo sedaj s plačili (kartice, paypal) ko se uvajajo davčne blagajne pri nas? Dvomin da imajo ta del rešen glede davčnega potrjevanja računov. Imajo zanimiv sistem za plačilo s kartico na terenu, če to sicer deluje pri nas.

Shopamina mi je tudi zanimiva je prilagojena za naš trg, sicer ne vem tudi kako imajo rešeno z davčnim potrjevanjem? Predvsem bi rad, da bi bilo omogočeno tudi plačilo s karticami.

Torej prednosti oziroma slabosti obeh platform in kaj bolj priporočate za spletno trgovino.

Hvala vam za odgovore.

15 odgovorov

V vsakem primeru boš pri nas potreboval računovodski program za izdajanje računov. Shopify ne vem kako ima to urejeno, ampak sem skoraj prepričan, da ne ustreza slo. računovodskim standardom. Shopamine je bil pa tudi samo spletna trgovina, nazadnje, ko sem testiral.

Če se ne motim, se zna Shopamine povezati z Metakocko (online računovodski program).

Drugače imam pa jaz mešane občutke do Shopamina. Po eni strani je zadeva top. Trgovino postaviš v enem dnevu z vsemi prilagoditvami, imaš možnost različnih plačilnih metod, vključeni templati so povsem OK.

Po drugi strani so pa precej neprilagodljivi in počasni kar se tiče implementacije novih, uporabnih funkcionalnosti. Jaz sem imel nekaj časa nazaj pri njih en aktiven store, pa sem jih par mesecev fehtal za osnovne fukncionalnosti, kot so naprimer filtri pri prikazu naročil pa nisem dočakal.

Pod črto. Če začenjaš s trgovino, se ti pomoje splača vzeti Shopamine. Ko zrasteš in boš vedel točno kaj ti manjka, pa se z njimi probaš dogovorit za kakšno prilagoditev, če so že kaj bolj odzivni, ali pa greš v izdelavo custom trgovine na poljubni platformi.

3

Preden se začneš obremenjevati s famoznimi "davčnimi blagajnami" kot ena branjevka, se vprašaj kje boš izdajal račune
Sicer pa tele hosted platforme so tako... Dobro za MVP in "tipanje terena" (nizki stroški vzpostavitve, hiter začetek, noob friendly...), če pa trgovina zares štarta boš kmalu naletel na omejitve...
Sicer pa probaj še malo poiskati po forumu, je bilo že velikokrat debatirano tole

1

Zakaj pa Shopify ne bi bil primeren za trgovino "ko zaštarta"? Vem za kar nekaj trgovin, ki delo za slovenske razmere nepredstavljive številke, in delujejo na Shopify. Pač začneš z osnovnim paketom, potem pa greš dalje. Funkcionalnosti pa dodajaš z aplikacijami, po potrebi pa daš razvit svojo. Nič kaj drugače kot pa če imaš neko self-hosted varianto, kjer pa moraš potem še za vse ostalo skrbet.

1

Shopyfija nikoli nisem testiral. Kako je z lokalizacijo (prevodi itd) in plačilnimi metodami za Slovenijo?

1

V lokalizacijo na Shopify se nisem poglabljal, ker je nisem potreboval.

Kar se plačilnih sredstev tiče, pa sem uporabljal PayPal in Braintree za procesiranje kartic. Braintree je cool, hitro urediš, sam pač poštimano moreš met vse. Torej privacy policy, terms, shipping info, etc.

1

Super, hvala vam za odgovore, torej če bodo plačila preko paypala in Braintree, kako je potem s davčnimi blagajnami oz. potrjevanjem... Namreč prebiram, da se kreditne kartice smatrajo kot gotovina, to velja tudi za procesiranje preko tujih partnerjev recimo ?

Včeraj sem prvič šel gledat kaj je s temi davčnimi blagajnami. Na prvo žogo, spet ena birokratska (tehnološka) ovira na poti do uspešnega posla pri nas. Zdi se mi, da se pri nas mora podjetnik, ki želi imeti nek online biznis mora najprej, in to zelo intezivno, ukvarjati z vsemi temi birokratskimi zadevami, namesto da bi se ukvarjal s tistim kar je dejansko pomembno. Nevem, kje so vse tiste vzpodbude in olajševanja za gospodarstvo, ki jih je do zdaj še vsaka vlada obljubljala... //rant over :)

Gledat sem šel MiniMax, ker to sam uporabljam, in pravijo, da bodo računi izdani preko njih, avtomatsko šli v potrejvanje, oz. je že sam MiniMax davčna blagajna. Verjetno bo tako tudi pri ostalih ponudnikih tovrstnih storitev - sklepam...

Torej treba bi blo spravit naročila iz Shopify-ja (ali ostalih platform) v MiniMax (ali pač drugi software).

  • prva varianta, je pač da ročno klofaš račune v MiniMax - deluje dokler nimaš veliko naročil
  • druga varianta - uporabiš recimo tale app https://apps.shopify.com/xporter-by-eshop-admin, narediš custom izvoz, ki naredi XML, ki ga zna MiniMax pojest, in potem v določenih intervalih, izvazaš/uvažas račune. Lahko recimo se tudi samodejno pošlje na email računiovodstva in potem oni to uvozij - to je cool, je handsfree, ampak verjetno ti potem računovodstvo kaj zakasaira.
  • tretja varianta bi bla pa narediš app, ki bi preko APIja potem povezal Shopify/MiniMax in se potem čist avtomatsko izdajajo računi v MiniMax.

To je to, kar sem včeraj adhoc naštudiral, pač kolikor sem se sam poglobil v to. Verjetno pa je najbolje se posvetovat z računovodstvom, in potem najt neko rešitev, ki bo ustrezala vsem + FURTZ-u :)

1

Če uporabljaš kateregakoli od računovodskih programov, je neumnost še posebej mojstrit z davčno blagajno in izdajo računov. Vsi resni programi itak že imajo/bodo imeli povezavo oz davčno blagajno vgrajeno.

Torej v tvojem primeru prva ali tretja.

1

Računov že zdaj ne smeš izdajati direktno v shopifyju.

11

Tako ja še link do MM navodil za API:
http://help.minimax.si/sl/api-programski-vmesnik-video-predstavitev
https://moj.minimax.si/SI/API/

MM ma poleg API variante tudi že omenjeni XML izvoz, ki je pomoje slabši, prinese več dela...

Ima kdo MM in ima to že rešeno? Zanima me kako tiskate račune, če želiš v MM natisnit 100 računov sicer je neka opcija vendar precej štorasta, tiskanje vsakega posebej odpade, ko stisneš izstavi&natisni loada pdf 3sec * 100 = 3min + ostalo klikanje 30min.

Se da rešit potem, da ti MM pošlje v OC, Magento, random CMS nazaj pdf, ki ima QR, pravo št. računa...? Vem, da se vse da me pa zanima, če kdo dejansko ima rešeno že?

lp