Zapuščene košarice

Zdravo

Zanima me kako se spopadate z zapuščenimi košaricami. Pred kratkim smo prenovili naše aranzmaji.si, postavili na Woocommerce (svetlobna leta pred Opencartom, da ne omenjam da je na WPju - dodatni plus) stestirali in zalaufali.
V treh dneh sem našel 9 "abandoned cart" s strani obiskovalcev. 2 možnosti sta:*Ali je nekdo testiral in dal kar tako v košarico
*nekdo je želel kupiti, vendar ga je nekaj zaustavilo
Prvo postavko recimo, da lahko ignoriram, druga bi bila pa alarm lučka!

Sedaj sem vklopil tako, da ne more dodati v košarico, dokler se ne prijavi oz. registrira. Ko to naredi, imam njegov mail in GSM in ga lahko pobaram čemu "abandoned cart", testerji pa odpadejo, ker so mi delali samo slabo voljo in skrbi

Kako vi gledate na to, oz. kako rešujete to?

48 odgovorov

Mislim, da cenovno najbolj ugodna in enostavno izvedljiva metoda za doseganje teh userjev je FB in AW abandoned cart retargeting/remarketing.

Sicer pa je takšnih uporabnikov, ki zapustijo košarico cca. 70%. V njih se definitivno splača vlagat glede na to, da so izkazali že precej interesa za nakup. :)

Absolutno se je potrebno z njimi ukvarjat.
Pošlješ jim mail s tem produktom, in ga lepo slediš po celem spletu z adwords in FB oglasi in velik del se jih bo vrnil.
Vsekakor pa z Enhanced E-commerce spremljaš, zakaj so to naredili in razmisliš o tem, kaj lahko še spremeniš, da bo manj ljudi zapuščalo ta funnel.
Tole, da ne more dat v košarico dokler ni registriran po moje ni pametno. Res je, da dobiš kontakt, ampak to ti zmanjša število ljudi, ki jim lahko pokažeš adwords in FB remarketing oglas, ker bodo ljudje veliko manj dajali v košarico.

Mail-a jim ravno ne moreš poslati, razen, če se je predhodno prijavil na email listo (ali pač).

Po mojih izkušnjah je veliko "testnega klikanja". 70% tistih, ki so naročilo prekinili sredi postopka, kljub temu, da so na 1. koraku vpisali vse osebne podatke, pravi, da "sem samo preverjala to in ono, ne želim nič naročiti" :)

Preseren:
Tole, da ne more dat v košarico dokler ni registriran po moje ni pametno. Res je, da dobiš kontakt, ampak to ti zmanjša število ljudi, ki jim lahko pokažeš adwords in FB remarketing oglas, ker bodo ljudje veliko manj dajali v košarico.

tu sem mišljenja, da če je resen itak ve, da se bo moral prijaviti oz. registrirati. Še vedno pa lahko kot gost vidi vse cene in atribute ...

Jaz se mišljenja, da je registracija največja neumnost, ki jo lahko imaš na strani.
V fizični trgovini tudi nikoli ni potrebno najprej pristopiti v klub oziroma izdelati kartico zvestobe, preden lahko kupiš.

Razen, če že na vstopni strani kričiš "TRGOVINA SAMO ZA REGISTRIRANE UPORABNIKE".

8

Gumb "Dodaj v košarico" se pokaže, ko boste izbrali vse možnosti, prav tako morate biti prijavljeni (KLIK)v sistem.

Praviš, da se rad otepaš kupcev? :)

5

ne .. ravno zato sem to napisal .. da jim je jasno, da se ne bodo spraševali kje je knof za v košarico ..

ok, zaenkrat sem odstranil obvezno prijavo .. mi je pa všeč, da slišim različna mnenja kako gledate na to ..

Balonar, glej, čisto enostavno je. To kar ti praviš je čisto mogoče, za spletne strnai, kjer user točno ve kaj hoče in si to resnično želi, se strinjam, je to čisto mogoče. Ampak, problem je v tem, da tega ne veš, če je to tvoja spletna stran.
Če si to izmeril in ugotovil, da % pruchase ni šel dol, ko si dodal registracijo, super. Ampak, ponavadi ni tako. Ponavadi je tako, da imaš % kupcev, ki bodo kupili, pa če bojo mogli naročilo izrezljat iz kamna in ga dostavit v sp. Duplek, % kupcev, ki bodo naročili, če jim daš malo brco v rit, % pa ki itaq ne bo nikoli kupil.
S to tvojo potezo si po moje velik del drugega odstotka prepričal, da ne bodo nič kupli.

Samo tale statistika, STL pravi, da 40 % ljudi, ki zapusti košarico, to naredi zato, ker bi se morali za nakup registrirat. Ta odstotek je zagotovo še višji, če se moraš registrirati že za dodajanje v košarico.

1