Zaslužek z AdSense - vprašanja

Okey, fantje, med resnim branjem e-knjig se mi je porodil cel kup vprašanj in upam, da mi boste zares pomagali, kar naj bi bil namen foruma, ne? Lepo bi prosil, če lahko vprašanja natančno preberete in odgovorite po točkah … Hvala vnaprej!

1. Na Vilesilencer.com sem dobil ogromen seznam brezplačnih direktorijev za vpis strani. Posortiral sem jih po PR, tako da jih imam sedaj 173 s PR vsaj 4 oziroma 327 s PR vsaj 3. Koliko se splača vpisovanje v direktorije? Vpišem vse, ki so kolikor toliko related, pač 20 na dan? Vpišem vseh 173 s PR vsaj 4? Ali se mi splača vpisati tudi vse s PR 3? Ali pa kar vseh 500 ali koliko jih je, tudi s PR 0? To se mi zdi absolutno preveč time-consuming … Kakšne so vaše izkušnje? Koliko se vpis v 100 najboljših direktorijev pozna na PR oziroma na dejanski poziciji v iskalnikih?

2. Procent cene, ki ti jo Google plača na klik oglasa, je odvisen od “kvalitete” tvoje strani, ne? Primer: Če nek oglaševalec plačuje $5 za klik in imaš ti njegov oglas na svoji strani, boš s PR 0 dobil $0.15, s PR5 pa $2.00? Seveda nimam v mislih samo PR, ampak tudi relevantne linke, kvaliteto in unikatnost vsebine ipd., ampak you get the point. Imam prav? Katera stvar najbolj vpliva na to, da dobiš večji % od cene?

3. Če se odločiš, da boš npr. affiliate prodajalec knjig, ali se splača ubrati naslednji pristop: Narediš spletno stran www.online-book-reviews.com in s prve strani polinkaš na podstrani v stilu /davinci-code.htm. Nato v direktorije vpišeš samo www.online-book-reviews.com pa tudi povsod si pridobivaš (kupuješ) linke samo za na osnovno stran. Se PR in iskalna pozicija osnovne strani potem uspešno preneseta na podstrani, da ljudje v iskalnikih dejansko najdejo podstran /davinci-code.htm, če iščejo po Googlu s frazo “daVinci code”? Ali se bolj splača kupiti za vsako stran svojo domeno, vsako vpisovat v direktorije, pridobivat linke … ? To se mi zdi za 10 knjig neskončno mnogo dela???

4. Če narediš eno izmed teh .info strani (kot je npr. stran o Bugattiju), kakšen postopek je najboljši? Z dosedanjim znanjem bi najprej zadevo optimiziral za iskalnike na sami strani (H1, H2, tags, keyword density, čim bolj unikatna vsebina …), poskusil čim bolje razpostaviti AdSense oglase, nato bi jo vpisal v kolikor toliko related direktorije do PR 3 (20 na dan), omenil v kakšnem free članku in na kakšnem related blogu in nato še – specifično glede na tematiko – poskusil pridobiti nekaj linkov z dobrim anchor tekstom. Nato pa bi čaaakal in občasno tekst malo spreminjal ter kaj dodal. Sem izpustil kaj pomembnega? Kaj je vaša praksa? Če boste napisali, da ni (niti okvirnega) recepta, potem najbrž skrivate svoj know-how, česar vam sicer ne morem zameriti, ampak to nekako ni point. Prebral sem tudi odgovor, da zaupate informacije samo tistim, ki so jih vredni – jaz se res trudim in berem razne e-knjige, tako da tudi ta izgovor ne bo vžgal. ;)

Še enkrat najlepša hvala za konkretne odgovore, res bi bilo fino, če bi se potrudili odgovoriti po točkah in dodati čim več tistega, česar očitno ne vem. :)

Hvala vnaprej!

7 odgovorov

2. PR nima nobene povezave s ceno na klik. Tudi kvaliteta strani ne. Delež, ki ga dobi publisher glede na to kar dobi google, naj bi bil bolj kot ne fiksno določen. Se pa lahko pojavijo obdobja, ko se pojavi smartpricing, ker imaš slabe klike, in se cena zniža tako za google kot tudi tebe... Vsaj naj bi google publisherjem dodeljeval vedno iste odstotke... in s tem profitira le oglaševalec, na račun tega ker dobi slab promet, ne google. V osnovi je tako, če imaš dober promet in se dobro konvertira, čeprav to nemoreš niti meriti ali določati, boš imel dobre cpc-je.

  1. O tem je bilo zelo veliko napisanega na tem forumu in se ne bi v to spet podrobneje spuščal, ker se tu naša mnenja nekoliko kresajo :) Odločtev, vsekakor ostaja tvoja!

  2. O tem, da boš dobil plačan 5$ na klik, lahko le sanjaš. PR na same klike ne upliva. Koliko si plačan na klik pa je odvisno predvsem na kake ključe kotiraš v iskalnikih.

  3. Uporabljaj H1..H3 s CSSom, kjer določiš font pisave, ter velikost... za vsak H posebej!

Nahitro, ker se mi mudi...

  1. O tem, da boš dobil plačan 5$ na klik, lahko le sanjaš.

Moj primer je bil $0.15 do $2.00 ... ?????

  1. Uporabljaj H1..H3 s CSSom, kjer določiš font pisave, ter velikost... za vsak H posebej!

Saj to sem napisal: "Z dosedanjim znanjem bi najprej zadevo optimiziral za iskalnike na sami strani (H1, H2, tags, keyword density, čim bolj unikatna vsebina …), poskusil čim bolje razpostaviti AdSense oglase, nato bi jo vpisal v kolikor toliko related direktorije do PR 3 (20 na dan), omenil v kakšnem free članku in na kakšnem related blogu in nato še – specifično glede na tematiko – poskusil pridobiti nekaj linkov z dobrim anchor tekstom. Nato pa bi čaaakal in občasno tekst malo spreminjal ter kaj dodal." Zanima me, če je ključno še kaj drugega kot tisto, kar sem napisal?

Frisby: RES hvala za zelo uporabno informacijo, ki precej spremeni moje načrte. Dobro, da si me pravočasno opozoril na zmoto!

  1. Če boš vse to naredil tako kot je treba, je to vse kar moraš storiti. Ne pretiravaj z vsem skupaj(H1, alt, title...). Linke pridobivaj postopoma, največ 2 na dan. Da se dokoplješ do dobrih pozicij za iskane pojme, je potreben čas in potrpežljivost.

Okey, hvala za odgovor. :D

Kaj pa tretja točka? Mogoče kdo ve kaj o tem?

  1. Nekaj vrednosti se sigurno prenese, ampak če se boš spuščal v težje niše(deVinci code) pol kr svojo domeno in linke direkt s tem anchorjem. Lahko pa nardiš online-book-review.info in nalinkaš na to stran, pol pa uspod nardiš strani o manj znanih knjigah, pri katerih ni veliko konkurence in boš lahko na dobrih pozicijah.

@dunker med 2 in 5 je kar nekaj razlike ;)