Pretiravamo z anchor tekstom?
5 naročnikov
5 naročnikov
Veliko nas je takih, ki se se vedno drzimo nekaterih SEO 'zakonov' iz Marinovega Adsense plana, ki pa je ze pocasi star dve leti, Google pa je v tem casu xy-krat posodobil algoritem. Takrat smo bolj ali manj izsluscili dve glavni navodili. Kupi exact domeno in linkaj z exact anchorji. Tudi z drugih forumov se spomnim, da je bilo glavno vodilo, da exact anchorjev nikoli ne more biti prevec.
Zdaj pa se mi zdi, da so se zadeve malo spremenile. Ne na nacin, da bi exact anchorji dobili penalty (iz znanega razloga, da bi potem z lahkoto skodil konkurenci), ampak da enostavno ob previsokem odstotku ne palijo vec. Menda je vsem jasno, da je sploh pri longtailih tako linkanje vse prej kot naravno s stalisca laicnega uporabnika. In tudi to je razlog, da nam stare dobre strani izgubljajo pozicije - ne zato, ker bi jih Goog
E kaznoval, ampak ker v nasem SEO vzorcu nekaj ne stima. In jaz rahlo sumim exact anchorje, mogoce se toliko bolj, ce so v povezavi z exact domenami.
Morda je v algoritmu zdaj pomembno, da prihaja link iz relevantne vsebine in da je onsite stran dobro optimizirana za doloceno besedo. Ce gre link iz clanka o koristih zelenih jabolk na spletno stran o zelenih jabolkih, Google zelo verjetno tudi 'Click here' anchor uposteva priblizno enako, kot exact anchor. Kdo ve, mogoce se celo bolj, ker zgleda bolj naravno.
Ima mogoce kdo na lagerju kak test, ki bi potrdil ali ovrgel to teorijo?
8 odgovorov
Natural link profile, o tem je že nekaj časa govora. In sami exact keyword anchor linki zihr niso naraven link profil. Nekaj nazaj se je govorilo, da se zdaj bolj upošteva avtoriteta cele domene in brand. Samo pri exact domeni bi lahko rekel, da je brand=keyword.
Opažam eno zanimivo stvar, ki mogoče ni čisto povezana s to temo ampak bo komu pomagala, čisto kot strategija.
Recimo imaš stran na en keyword in EMD na ta keyword. Cela stran je do or die na ta keyword in vsi članki ciljajo na variacijo tega keyworda. Če si prvi je npr 1000 obiska/dan. Če si 6. samo še 200, če za ta keyword padeš na drugo stran ga je samo še 30. Vse zavisi od rangiranja za ta keyword. In z vsakim google densom, spremembo algoritma se rang spreminja, obisk pleše...
Potem imaš pa drugo stran. Ima kr en domain in veliko vsebine, ki je tematsko sicer povezana samo ne cilja pa na noben poseben keyword oz. vsak članek ima pač svoje keyworde. Ta stran za praktično noben omembe vreden keyword ni med prvih 5. Tudi linkov ne gradiš na keyworde, ker jih je preveč. OK, nekaj že, samo link profil je ful bolj raznovrsten, ker je keywordow za ciljat pač preveč. In u bistvu linkaš ful manj kot pri strani št.1. Dobiš pa 1000 long long tail in one time iskanj na dan. Vsak dan ne glede na google dance in spremembe algoritma.
To je primer iz moje prakse, mogoče komu pomaga :).
nekaj bo na tem .... temu baje rečejo Google Bloop
http://www.seroundtable.com/google-bloop-14152.html
boilers ... tole kar ti praviš je verjetno Latent semantic indexing... Google je nenazadnje leta 2003 kupil Applied Semantics, podjetje ki je začelo s tem in zgleda da Google to skozi bolj to uporablja ...kar je tudi logično , ker če se nas hočejo je to dost pameten in poceni načini :)))
recimo iskanje za WAR z tildo : http://www.google.com/search?hl=en&safe=off&q=~war&oq=~war&aq=f&aqi=g10&aql=1&gssm=e&gsupl=15170l15590l0l15678l3l3l0l0l0l0l86l153l2l2l0
nam da Millitary.com in ćlanek o Vietnamski vojni pred War
iskanje za WAR brez tilde pa da članek o vojni na prvo mesto ... ne vem če je to dokaz, a nekaj v to smer je sigurno .... kot sem rekel če se nas hočejo znebit je to korak v pravo smer , kajti članke nam bodo vse težje pisali Filipinci :(
Ja nekako je to povezano z LSI. Ampak bistvo je da velika količina različnih keywordov v veliko člankih in neka splošna avtoriteta domene omogočata, da stran pobere ogromno res long long tail besed in one time iskanj za katere itak ni konkurence. In potem se ti sploh ni treba ubadat z optimizacijo za neke določene keyworde.
= naravno pisanje ljudi o temi, ki jo obvladajo in pri tem uporabljajo besede v medsebojnem razmerju, ki je značilen za določeno nišo :)
Kar sem sam uspel povezati iz strani, ki so izgubile serp je to da so bile "pre-optimizirane". Torej title je vseboval preveč keywordov, povezave so bile v 30% iskani keyword + kakšna beseda. Predvsem mislim da gredo v nos googlu nečloveški oz. SEO titli. Temu se izogibam in zmeraj vtikujem tudi kakšno drugo besedo zraven.
Jaz že kar lep čas ne uporablja več exact anchor texta pri linkanju. No, na nekje 50 linkov naredim enega exact anchor...
Trenutno tako delam na 2.straneh že od samega rojstva strani in se obnese. Za eno stran, ki mi je pa pred meseci precej zdrsnila po googlu navzdol (med prvimi 10.stranmi je ni bilo), se sedaj počasi pobira.